Le Buganville

  • 40 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Lägenheten Le Buganville Rom med 1 sovrum, som har en terrass, ligger 400 m från Santa Costanza. Det väldigt bra läget erbjuder enkel tillgång till Sixtinska kapellet cirka 15 minuters bilfärd bort.

För att garantera din komfort finns en bidé, en separat toalett och en dusch på boendet. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Tillgång till isrink hjälper gästerna att underhålla sin kropp.

Lägenheten Le Buganville har ett komplett kök för gästernas bekvämlighet.

Den 40 m² stora lägenheten ligger i distriktet Unterrath och 2 km från Galleria Borghese. Caracallas Termer kan nås inom 20 minuters bilresa från den här lägenheten. Den närmaste tunnelbanestationen är Sant'Agnese-Annibaliano, cirka 10 minuters promenad bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Le Buganville Rom
Simposio - Luxury Apartment Rome
Mobilpris

Simposio - Luxury Apartment Rome

9.5
Exceptionellt 44 recensioner
642 m från boendet
USD 338 USD 304
per natt
Apuania 12 Apartment Roma Tiburtina Piazza Bologna Universita Sapienza
Mobilpris

Apuania 12 Apartment Roma Tiburtina Piazza Bologna Universita Sapienza

9.1
Utmärkt 56 recensioner
744 m från boendet
USD 302 USD 272
per natt
Luxury Apartment House481
Mobilpris

Luxury Apartment House481

959 m från boendet
USD 173 USD 156
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    26 km

    Tågstationer

    Roma Tiburtina
    1,4 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • Frisersalong
    • Affärer/kommersiell service

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 18:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer058091-LOC-01424,IT058091C2PWQL9P7O
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Le Buganville?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Le Buganville inkluderar bland annat Galleria Borghese, Sixtinska kapellet, Caracallas Termer.
    • Hur stort är lägenheten Le Buganville?
      Lägenheten Le Buganville är 40 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    26 km

    Tågstationer

    Roma Tiburtina
    1,4 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Le Buganville Rom

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng